rozella białolica

Hodowla Rozelli Białolicej

W rodzimym kraju znacznie bardziej częste jest przetrzymywanie papug w naszych domach. Dzieje się tak nie tylko z racji jej kolorowego ubarwienia ale także łatwości ich oswajania. Wbrew pozorom papuga ma możliwość stać się nie jedynie mądrym ale także kontaktowym przyjacielem domowym. Jedną wśród grona mnóstwa papug licznie trzymanych w mieszkaniach jest Rozella białolica. Jest to z pewnością jedna z najintensywniej barwnych ptaków, trzymanych w domach.

rozella białolica
Rozella białolica – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Są nie tylko szczególnie kontaktowe ale także nie posiadają dużych wymagań nie tylko związanych z wielkością klatki oraz i karmowych. Ogromna ilość ludzi posiada je w specjalnie do tego celu wybudowanych wolierach, znajdujących się na zewnątrz. Tak naprawdę mogą one być w nich przetrzymywane także przez cały rok, ponieważ wyjątkowo łagodnie znoszą mroźne dni. Rozella Białolica, jest poza tym ptakiem niezwykle prędko przekonującym się do człowieka, przeważnie potrzeba parę dni i mamy możliwość spodziewać się pierwszych efektów.

Pasjonatom, nawet udało się nauczyć je nieco słów. Rozella Białolica przepada za jabłkami oraz marchwią, którą rzecz jasna należy im odpowiednio dawkować. Podstawą ich menu stanowi przeważnie proso, słonecznik bądź owies. Z pewnością trzeba umożliwić im rzecz jasna stały dostęp do minerałów w postaci wapnia. Bez nich może dojść do utraty wapnia z organizmu a w efekcie do zgonu papugi. Gotowe tego rodzaju kostki można kupić w sklepie zoologicznym

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *