papuga karolińska

Ciekawostki o Papudze Karolińskiej

Na naszym globie zupełnie nie wiele lat temu żyło znacznie większa liczba gatunków stworzeń niż jest to teraz. Na nieszczęście poczynanie człowieka spowodowało wyginięcie mnóstwa z nich, nie zachowując nawet jednego osobniaka. W świecie zwierząt które całkiem wyginęły znajduje się między innym papuga karolińska. Wyjątkowo, barwny ptak zapewne zamieszkujący tereny Stanów Zjednoczonych.

papuga karolińska
Papuga karolińska – zdjęcie ze strony Nmm.com

Pomimo iż chciano odtworzyć gatunek, ostatnia parka tych ptaków trzymana w niewoli, padła w roku 1918. Mają miejsce pewne doniesienia mówiące że ptaki te mogą bowiem jeszcze gdzieś żyć. Ale żadne z tych pogłosek nie uległy do dziś potwierdzeniu. Ptak taki ubarwiony był w kilku charakterystycznych odcieniach. Większa część ciała ma barwę zieleni pod czas kiedy głowa wraz z spodnią częścią szyi wybarwioną na kolor żółty bądź pomarańczowy.

Zaniknięcie gatunku takich pięknych papug jest efektem przede wszytki łowienie ich przez kłusowników którzy wywozili je lub zjadali. najdotkliwszym uderzeniem dla pasjonatów ornitologii z całego globu jest fakt iż wspomnianego gatunku nie sposób w żadnym wypadku odtworzyć. Tego typu braki są dotkliwe nie jedynie dla ludzi gatunku ludzkiego ale również dla pozostałego systemu ekologicznego który jest z tego powodu zachwiany. Aby cały system mógł powrócić do normalnego stanu, trzeba nawet mnóstwa setek lat, zanim przyroda się unormuje.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *