konura złota

Wygląd Konury złotej

Ptak ten jest obecnie trochę mało popularny w Polsce. Z pewnością niezwykle nie łatwo jest znaleźć ją w w jednym ze sklepów z artykułami dla zwierząt w naszym państwie. zapewne jednak zwróci na nią uwagę każdej osoba lubiąca ptaki egzotyczne. Jej niesamowite ubarwienie z pewnością przyciągnie każde spojrzenie. Konura złota zamieszkuje najczęściej Amerykę Południową, niestety w swoim rodzimym środowisku grozi jej wyginiecie.

konura złota
Konura złota – zdjęcie ze strony Zoo.plock.pl

Głównie z racji nieprzerwanej wycinki drzew przeprowadzanej w wspomnianej części świata Papuga ta nie tylko w w warunkach domowych jak i na wolności dożywa nie zbyt podstarzałych lat. Okres jej żywota bowiem to tylko 15 lat w czasie jeśli istnieją papugi które żyją około 50 lat. Mimo iż Konura złota nie jest zwierzęciem dużych rozmiarów to mimo wszystko może być trochę kłopotliwa dla własnych właścicieli. Papuzi skrzek, zjeży włosy na głowie, i jak nie trudno jest się zorientować nie jest on miły dla ludzkiego ucha.

Papugi te, szybko latają dla tego także sporej klatki w której będą miały sposobność by latać. Po zrobieniu czynności aklimatyzacji możliwe jest zamknięcie jej do woliery ogrodowej, tam zapewne nie braknie jej przestrzeni do latania. Dobrze jest mimo wszystko wiedzieć iż ptaki te mają ogromne umiejętności do niszczenia dla tego także ich klatka musi pozostać zrobiona z trwałego materiału. Inaczej pewnego dnia, możemy zobaczyć iż nasza klatka woliera jest nagle pusta.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *