Wilczak Czechosłowacki

Perypetie rasy wilczaka czechosłowackiego były bardzo długie i bujne. Skrzyżowanie bowiem wilka i owczarka niemieckiego miało tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemniej budziło także sporo kontrowersji. Nie można jednak zaprzeczyć, temu, że bezpośrednimi przodkami wilczka czechosłowackiego był owczarek niemiecki oraz wilczyca. Po dziś dzień można zresztą w przedstawicielach tej rasy należy bardzo znacznie wpływy wilka. Dotyczą one zarówno pewnych cech, temperamentu, jak i wyglądu.

Wystarczy przyjrzeć się tylko i wyłącznie samej głowie wilczaka czechosłowackiego. Jest ona bardzo dobrze zarysowana, lekko klinowata z charakterystyczną nieco wydłużoną kufą bardzo dobrze przylegającymi wargami. Również skośne oczy barwy bursztynowej oraz postawione, trójkątne spiczaste uszy nie pozostawiają wątpliwości co do tego, kto jest przodkiem wilczaka czechosłowakiego. Wilczak czechosłowacki posiada także bardzo charakterystyczną budowę ciała z nieco zwężającymi się bokami i klatką piersiową w kształcie gruszki. Bardzo charakterystyczna jest także krótka i gęsta okrywa włosowa bardzo mocna podporządkowana porom roku. Przyjmuje ona barwy od srebrzystoszarej po żółtoszarą z typową maską.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.