Wiewiórka – ciąża

Wiewiórka jest gryzoniem z gatunku wiewiórkowatych. To niesłychanie urokliwe zwierzę występuje na terenach Europy oraz Azji. Wiewiórki są pospolite w całej Polsce. Występuje zarówno w lasach iglastych i liściastych jak i również w parkach czy w miejscach gęściej zadrzewionych. Wiewiórka w Polsce podlega całkowitej ochronie. Jej długość ciała oscyluje w granicy 20 centymetrów. Jej ogon ma długość niemal odpowiadający długości jej ciała. Waga wiewiórki oscyluje w granicach 300 gramów.

Wiewiórka zamieszkuje gniazda ptaków, bądź też buduje swoje od podstaw. Wiewiórki w dziupli trzymają swoje zapasy. Gniazda wiewiórek budowane są z trawy oraz drobnych gałązek. Posiadają jeden otwór wejściowy oraz są wyścielane mchem. Wiewiórki odżywiają się bardzo różnorodnie. Począwszy na nasionach, owocach, grzybach i pędach, a skończywszy na pisklakach, owadach i jajach. Ciąża wiewiórki trwa około 40 dni. W jednym miocie rodzi się od 2 do 7 młodych wiewiórek. Wiewiórki żyją na wolności przez około 5 lat i mogą być nosicielami wścieklizny.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *