Sfinksy – ciekawostki, hodowla

Sfinksy to rasa kotów, której powstanie przypisywane jest kaprysowi natury. W latach 60 w pewnej, amerykańskiej hodowli urodziły się kotki prawie bezwłose i od razu wzbudziły zainteresowane wśród hodowców. Od tej pory zaczęto eksperymenty, której ostatecznym efektem jest kot sfinks, jakie znamy dziś wszyscy. Fenomen tego kota polega właśnie na braku owłosienia lub jego minimalnym występowaniu. Skóra sfinksa przypomina zamsz, jest ciepła i delikatna.

Korpus kota ma średnie wymiary, klatka piersiowa, zaś, jest dobrze wykształcona i brzuch uwydatniony. Sfinksy są umięśnione i mają długie kończyny, tylne trochę dłuższe od przednich. Głowa kota jest klinowata, oczy duże, skośne i szeroko rozstawione. Skóra kota jest pofałdowana w okolicach barków, tylnych stawów oraz szyi i głowy. Im więcej jest fałd, tym sfinks jest cenniejszy. Sfinksy szybko przywiązują się do ludzi, są łagodne i chętne do zabawy. Z drugiej strony, jednak, przekonane o swojej wyższości, skutecznie manipulują innymi domownikami.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *