Rasa kotów Syberyjskich – wygląd

Jeżeli jesteś miłośnikiem półdługowłosych ras kotów, z pewnością przypadnie ci do gustu kot syberyjski. Jest to rasa pochodząca, jak sama nazwa wskazuje, z Syberii. Do jej zarejestrowania doszło dopiero w roku 1998. Uważa się, że to właśnie po tą rasę mogą sięgnąć osoby mające skłonność do alergii. Ślina kotów tej rasy nie zawiera bowiem tak dużych ilości białka fel d, dzięki czemu nie wywołują one tak silnych reakcji alergicznych. Cechą odróżniającą koty tej rasy od pozostałych jest fakt, że w proces ewolucji nie ingerował człowiek.

W związku z tym rasę tą określa się mianem naturalnej. Uważa się, że jej początki sięgają XVII wieku. W niektórych źródłach wzmianki o kotach mogących być przedstawicielami tej rasy pojawiają się już w XI wieku. Pochodzenie kota sprawiło, że to właśnie ta rasa jest najczęściej wybierana przez Rosjan. W krajach zachodnich koty te obecne są stosunkowo krótko. Ich odkrycie nastąpiło dopiero w roku 1989, czyli już po upadku Związki Radzieckiego. W tym samym roku koty te pojawiły się na terenie Polski.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *