Pies Pinczer Średni -cechy

Jeżeli jesteśmy ludźmi zamożnymi, koniecznie powinniśmy mieć psa, który w razie konieczności obroni nas oraz nasze mienie przed włamywaczami i złodziejami. W tej roli znakomicie sprawdza się pinczer średni. Jest to zwierzę nie za małe, a z pewnością silne, dzielne i bardzo wierne. Pinczery mają wrodzony instynkt łowcy, gdyż dawniej często bywały psami myśliwskimi, a także tępiły gryzonie w stodołach i oborach.

Pinczery wyśmienicie nadają się zarówno do pilnowania budynków przemysłowych, jak i domów prywatnych oraz ludzi. Są wyśmienitymi stróżami i obrońcami. Kiedy jednak nie muszą strzec nikogo ani niczego przed napaścią, wówczas stają się łagodne, spokojne i pogodne. Chętnie wylegują siew ciepłych miejscach, zwłaszcza przy piecu czy kaloryferze. Lubią być pieszczone oraz się bawić. Dlatego też pinczery są nie tylko wybornymi stróżami naszego mienia, ale tez niezastąpionymi przyjaciółmi. Ich oddanie może wzbudzić prawdziwy podziw, zwłaszcza w tych, którzy potrafią docenić oddaną i wierną przyjaźń.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *