Pies Owczarek Staroangielski

Owczarek staroangielski według ustaleń kynologicznych przynależy do grupy psów pasterskich. W Polsce psy tej rasy pojawiły się stosunkowo niedawno, bo w latach 80 ubiegłego wieku. Oczywiste jest też, że raczej nikt nie używa ich do wypasu owiec. Nie ma takiej potrzeby. Owczarek staroangielski doskonale sprawdza się bowiem również jako pies domowy i jest naprawdę bardzo wiernym kompanem. To pies niezwykle towarzyski, doskonale odnajdujący się w towarzystwie dzieci. Drzemią w nim naprawdę bardzo duże pokłady cierpliwości.

Jest więc bardzo dobrym towarzyszem wielu dziecięcych zabaw. Oczywiście nie zawalania nas to z pewnej ostrożności i odpowiedzialności . Musimy bowiem pamiętać o tym, że w określonych warunkach zarówno pies, jak i dziecko mogą stanowić dla siebie pewne agresje. Jednak można powiedzieć, ze pies tej jest naprawdę daleki od wszelkich postaw czy zachowań agresywnych. Doskonale odnajduje się więc w warunkach domowych. Kiedy jest właściwie poprowadzony jest bardzo posłuszny i całkowicie oddany swojemu panu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Psy-pies.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.