Pies Owczarek Belgijski

Owczarki znakomicie sprawdzają się jako psy policyjne. Na ogół kojarzy się z policją owczarki niemieckie, jednak służą tam tez inne rodzaje owczarków, na przykład belgijskie. Są to średniej wielkości psy, niektóre krótkowłose, inne z obfitą sierścią. Cechuje je duża inteligencja, znakomity węch, siła i wytrzymałość. Chętnie biegają, w zasadzie ruch jest im wręcz nieodzowny, zatem nie przerażają ich długie godziny aktywności fizycznej. Potrafią przywiązać się do większej ilości osób, dlatego tez mogą współpracować z wieloma różnymi policjantami, słuchać ich oraz bronić.

Rzecz jasna, psy te są jednak w stanie również okazać się agresywne, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. Rzecz jasna, owczarek belgijski świetnie sprawdza się też poza policją. Jest to pies, który może pracować w wojsku, jak też jako pasterz, znakomicie nadaje się też na zwierzaka domowego, gdyż dobrze czuje się z dziećmi i potrafi wykazać się wobec nich spora cierpliwością. Jeżeli zaś chodzi o odmianę długowłosą, to okazuje się również znakomita do głaskania i przytulania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.