Pies Owczarek Australijski

Niektóre psy nie tylko są przyjaciółmi ludzi, ale również ich współpracownikami. Znakomicie sprawdzają się jako pasterze, stróże, ochroniarze. Wśród psów nie brakuje też ras idealnych do polowania czy też pracujących ze sporym powodzeniem w policji. Miedzy innymi owczarek australijski to pies, który znakomicie się sprawdza jako współpracownik człowieka. Znakomicie radzi on sobie z pilnowaniem owiec czy krów. Jest inteligentny, silny, lubi ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Okazuje się jednocześnie łagodny, dobrze znosi towarzystwo ludzi i zwierząt.

W razie potrzeby piesek ten potrafi jednak okazać się wojowniczy, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Rzecz jasna, owczarek znakomicie się sprawdza nie tylko jako pies pasterski, ale również domowy. Musimy jednak pamiętać, że źle on znosi brak aktywności umysłowej i ruchowej, toteż jeżeli trzymamy go w domu, musimy poświęcić mu nieco uwagi, zabierać go na długie i forsowne spacery, a także bawić się z nim w domu, mówić do niego, wydawać mu różnego rodzaju polecenia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.