nierozłączka czarnogłowa

Nierozłączka czarnogłowa – funkcjonowanie

Ptaki tego gatunku dokładnie jak wiele innych gatunków ptaków, żyją nie jedynie w naturalnym środowisku jak i w naszych domach. Ludzie już wiele setek lat wstecz umiłowali sobie tego typu egzotycznych przyjaciół za zwierzątka domowe. Nie bacząc na że w domach ptaki te trzymane są wyjątkowo często, to na wolności ich ilość nadal spada. Dzieje się ta dla tego albowiem znacząca ich ilość traci swoje miejsca gniazdowania w czasie wycinki roślin i pozostałych czynności człowieka.

nierozłączka czarnogłowa
Nierozłączka czarnogłowa – zdjęcie ze strony Nk.pl

Z tego powodu każdorazowo jeśli nabywamy tego rodzaju papugę musimy pytać o certyfikat CITES który może być dowodem na to że ptak nie trafiła do nas z nielegalnego wyłapywania z ich naturalnego środowiska. Nierozłączka czarnogłowa, jest ptakiem niekłopotliwym. Pod warunkiem iż mamy pojęcie o ich potrzebach. Skoro przypilnujemy żeby miała ona wszystko czego potrzebuje do zdrowego prawidłowego funkcjonowania, możemy być pewni iż będziemy mieć przyjaciela na kolejne lata.

Ptaki te tak jak przeważająca liczba papug żyje w grupach, w pary tak naprawdę łączy się jednorazowo na całe życie. Jeżeli więc pragniemy nabyć dla siebie papugę takiego rodzaju, nie narażajmy go na smutek z racji życia samemu. Przeważająca ilość ptaków nie powinno być trzymanych osobno! Jeśli nie możemy sobie pozwolić na parkę tych ptaków, nie nie nabywajmy ich ich wcale.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *