Koty Bengalskie – pochodzenie

Wśród kotów domowych, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, wyróżniamy obecnie bardzo wiele ras. Jedną z tych ras jest kot bengalski. Rasa ta jest rasą stosunkową młodą, powstała w latach 60-tych XX wieku. Kot bengalski swoje istnienie zawdzięcza amerykańskiej biolog, pani Jean Mill. Jean Mill postanowiła skrzyżować dziko żyjące koty bengalskie z żyjącymi na terenie Stanów Zjednoczonych dzikimi kotami abisyńskimi. Po wielu próbach krzyżowania tych kotów powstała rasa udomowionego kota bengalskiego.

Koty bengalskie należą do dużych kotów, średnia waga kotki kota bengalskiego to około 3 kilogramy. Kocury są znacznie cięższe od kotek, ich waga może sięgać nawet 9 kg. Mimo że kot bengalski jest zwierzęciem całkowicie domowym, to jednak w jego zachowaniu możemy dopatrzeć się wielu cech dzikich kotów bengalskich. Koty bengalskie należą do bardzo inteligentnych, a jednocześnie bardzo przyjaznych człowiekowi zwierząt. Cechą charakterystyczną kotów bengalskich jest sympatia do wody – koty te uwielbiają zabawy z wodą.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *