Kot Egipski Mau – ciekawostki

W trakcie prowadzonych w Egipcie wykopalisk bardzo często natykano się na wizerunek kota. Wizerunek tego kota tak spodobał się hodowcom i miłośnikom kotów, że podjęli oni próby stworzenia rasy kota, który przypominałby wywodzącego się z Egiptu przodka. Próby krzyżowania amerykańskich kotów krótkowłosych, kotów abisyńskich i kotów syjamskich podjęli między innymi Amerykanie w latach 50-tych XX wieku. Nowa rasa, egipski mau, została zarejestrowana w roku 1968, w roku 1992 koty te dotarły do Europy.

Pierwsza hodowla tych kotów znajdowała się w Szwajcarii. Egipski mau bardzo szybko stał się kotem bardzo popularnym w całej Europie. Mau jest kotem średniej wielkości, ma bardzo piękne zielone oczy. Najczęściej mau umaszczone są w kolorze dymnym, brązowym lub srebrnym. Ponieważ mają krótkie futro oraz wywodzą się od kotów żyjących w ciepłym klimacie, niezbyt dobrze znoszą klimat z niskimi temperaturami. Koty te uwielbiają zabawy, są towarzyskie, z drugiej jednak strony dość nieufne. W stosunku do nieznajomych kotów bywają agresywne.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *