Kojec dla psa

Dla wielu ludzi, zwłaszcza na terenach wiejskich, kojec jest jedynym miejscem, w którym może przebywać pies. Współcześni obrońcy zwierząt starają się jednak uświadomić ludziom, że pies doskonale czuje się także w domu czy mieszkaniu i dzięki odpowiedniemu wychowaniu może stać się niekłopotliwym i znakomitym towarzyszem całej rodziny. Nie należy jednak wpajać ludziom, że kojce są złe. Jeśli posiadają odpowiednio ocieploną budę oraz miski z wodą i jedzeniem mogą być miejscem, w którym pies spędza jakąś część dnia. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla osób posiadających duże psy i jednocześnie dom z ogrodem.

Kiedy przyjeżdżają goście trzeba bowiem czasami odizolować naszych ulubieńców, by nie przeszkadzały nam w spotkaniach towarzyskich. Jednak pies nie powinien nigdy spędzać większości swojego życia za kratami. Potrzebuje bowiem kontaktu z właścicielem, odpowiedniej ilości ruchu na świeżym powietrzu, zabawy i treningu umysłowego. Tylko wówczas będzie naprawdę szczęśliwy. Jednak należy także pamiętać, że o ile kojec jest dopuszczalny, o tyle łańcuchy powinny być surowo zakazane prawnie.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *