patagonka

Klatka dla Patagonki

Jak powszechnie wiadomo ptaki szczycą się w dalszym ciągu wzrastającym uznaniem wśród osób, nie jedynie w naszym kraju lecz i na całym globie. Odmianą z coraz to szerzej znanych ptaków w naszym kraju jest Patagonka. Jest to ptak nie małych gabarytów a także pomimo że jej zakup związane jest z dużym wydatkiem łączącym się z zakupem jedynie papugi oraz niezbędnej dużej klatki, pasjonaci takiego rodzaju twierdzą iż naprawdę warto! Patagonka spostrzegana jest jako ptak szczególnie inteligentny i szybko oswajający się.

patagonka
Patagonka – zdjęcie ze strony Animalsworld.blog.pl

Jest to tak naprawdę prawda, jednakże w momencie że nabędziemy ptaka który był karmiony przez hodowcę. W momencie ptaka zakupionego z woliery w której miał on niewielki kontakt z człowiekiem może się okazać iż ptak nigdy nie będzie zupełnie udomowionych. Ptak ten z powodu swojej inteligencji potrafi sposobów próbować zwrócić na siebie uwagę swojego pana. W wielu przypadkach jest to niszczenie mebli czy też wyrzucanie ziemi z doniczek.

Niestety papugi te są wyjątkowo hałaśliwe co prawdopodobnie spotka się uzasadnionym złością pozostałych domowników. Musimy także liczyć się z faktem iż nasza Patagonka będzie wyjątkowo zazdrosna o nasze uczucia, z tego powodu również powinno się długo się zastanowić nad jej kupnem jeżeli posiadamy potomka, ponieważ może je ona mocno dziobnąć. W takim wypadku przemyślmy jeszcze raz zakup niewielkiej papugi, mniej niebezpiecznej dla naszego dziecka.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *