Kirysek Sterby

Ryba, która rośnie do 8 centymetrów długości. Jest bardzo pożyteczna w akwarium, ponieważ wyjada z dna zbiornika resztki pożywienia. Bywa energiczna oraz ma duży temperament. Rzadko podpływa na wierzch akwarium, zatem w jej przypadku nie trzeba się martwić o zadaszenie zbiornika wodnego. Jej historia jest dosyć długa, bowiem ten gatunek znany jest od ponad 1000 lat. Pochodzi oczywiście z Brazylii, ale większość importowanych do Europy osobników zazwyczaj pochodzi z Boliwii.

Temperatura wody, w jakiej kirysek czuje się najlepiej to 26 stopni. Tarło odbywa się najczęściej przy powierzchni wody. Ikra zostaje złożona na liściach lub szybach akwarium. Woda tarliskowa powinna mieć temperaturę maksymalnie 28 stopni. Rybie należy zapewnić sporo zieleni oraz korę, gdzie będzie mogła składać jaja oraz chować się przed większymi od siebie rybami. Jest bardzo towarzyska i uwielbia przebywać w stadzie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie E-akwarium.com

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *