Kirysek Panda

Jajorodna ryba, która jest doskonałym “odkurzaczem” (glonojadem) dla większości akwarystów. Doskonale sobie radzi w nawet gorszych warunkach wodnych. Ryba pochodzi z Peru i w latach 1950 – 1980 zaczęto ją sprowadzać do Europy. Wtedy też zauważono w niej ogromny potencjał do rozmnażania. Kirysek Panda składa jaja dosłownie wszędzie. Najczęściej jest to szyba akwarium, ale także jej dno czy też w korze.

Ryba jest bardzo spokojna i stadna. Powinna znajdować się w akwarium grupowo, czyli w liczbie przynajmniej 10-20 osobników. Dobrze komunikuje się z innymi rybami różnych gatunków. Kirys jest cichy, dlatego nie wolno trzymać go w hałaśliwym miejscu. Woda w jakiej ryba czuje się najlepiej powinna mieć temperaturę od 25 do 27 stopni. W trakcie rozmnażania nie powinno się podnosić temperatury. A akwarium powinno się znajdować sporo roślin, gdzie kirysek będzie mógł składać jaja.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Akwariumdomowe.pl

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *