żółw grecki

Jakie zwierzątko dla dziecka?

Wiele rodziców zastanawia się, jakie zwierzątko kupić swoim pociechom. Decyzja ta powinna zostać gruntownie przemyślana i przedyskutowana z dzieckiem, bowiem wielokroć zdarza się, iż dziecko bardzo szybko nudzi się nową “zabawką” i najzwyczajniej o nim zapomina. W skrajnych przypadkach jest to związane przede wszystkim z oddawaniem psów czy kotów do schronisk, w przypadku gadów – oddawanie ich do sklepów czy wręcz wyrzucanie na dwór. Ważne jest, aby dziecko miało świadomość tego, że od tej chwili staje się odpowiedzialne za zwierzę.

zwierzęta
Żółw grecki – zdjęcie ze strony Arkive.org

Jakie zwierzątko wybrać? Jeśli nasze dziecko nie skończyło 7 lat warto pomyśleć o zwierzaku, które nie będzie wymagało wiele wysiłku, a sprawi radość. Mogą być to rybki, żółw grecki, również chomiki czy koszatniczki. Warto również wcześniej przedyskutować ze sprzedawcą w sklepie, czy zwierzątko nie będzie stwarzało zagrożenia dla zdrowia dziecka. Najczęściej może być to ugryzienie, jednak zdarza się, że pojawia się alergia na sierść zwierząt. Kolejnym ważnym elementem jest zapewnienie zwierzęciu odpowiedniego akwarium lub klatki.

Zobacz także: rasy psów

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *