ara błękitna

Inteligentna Ara błękitna

Nie ma chyba wśród ludzi osoby dorosłej ani oraz dziecka, które nie wiedziało by jak wygląda ara. Jest to prawdopodobnie jedna z najokazalszych i najbardziej rozpoznawalnych ptaków na Ziemi. Istnieje ich kilka typów, jakie różnią się od siebie nie jedynie ubarwieniem ale również wielkością. Najmocniej znana jest prawdopodobnie ara błękitna, która to przykuwa wzrok dzięki niebieskim piórom grzbietowym bądź kontrastowo, cytrynowych pierzach brzusznych.

ara błękitna
Ara błękitna – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Teraz coraz liczniej ptaki tego typu, trzymane są w mieszkaniach, choć nie zawsze kończy się to dla nich szczęśliwie. Ary to papugi duże które potrzebują znacznie więcej miejsca w domu niż odnośnie dla na przykład papużek nierozłączek lub też papużek falistych. Będzie to ptak zdecydowanie bardziej okazały. Potrzebować będzie więc znaczniej woliery. Być może dla większości z nasz kupno woliery nie stanowi ogromnego problemu, skomplikowane może jednak się okazać już postawienie takiej klatki.

Ara błękitna zyskała spore zainteresowanie ze strony osób nie tylko lubiących ptaki ze względu na swoją inteligencję lub możliwości nauczenia się mówienia słów albo też zwrotów. Zdolność ta, w każdym przypadku przyciąga rzesze zaintrygowanych jej zdolnościami. Nie należy jednak liczyć na to iż papuga ta będzie cichym oraz bezproblemowym mieszkańcem naszego domu. Niestety papugi tego typu znane są z zapędów do niszczenia sprzętów a także przedmiotów. Z racji własnych dużych wielkości, w trakcie latanie mogą poczynić w domu niezły bałagan.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *