papużka falista

Informacje o Papużkach falistych

Papużka falista jest ptakiem wprost wymarzony dla osób które jako laicy będą posiadać ptaki. Ich hodowla nie jest problemowa, ptaki takie mogą mieć ogromnie interesujące upierzenie. Można je zobaczyć w praktycznie wszelkich, możliwych kolorach od bieli po zieleń oraz błękit czy soczystą żółć. Papużka falista jest ptakiem małych gabarytów dzięki czemu nie posiada ona również ogromnych wymagań w kwestii wielkości klatki.

papużka falista
Papużka falista – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rzeczywiście woliera dla skrzydlatego pupila zapewne nie będzie za dużych rozmiarów, ale kiedy damy jej sposobność swobodnego rozprostowania skrzydeł w pokoju chociaż raz w tygodniu, jej klatka nie musi osiągać tak dużych wielkości. Hodowanie ich w mieszkaniach nie nie jest związane także sporymi wydatkami, tak więc na trzymanie ich może sobie pozwolić nawet młoda osoba. Skąd wziąć papugę? Najszybciej mamy możliwość by ją nabyć w sklepie z artykułami zwierzęcymi.

Niestety zwierzęta nabywane w tego typu miejscach, często są bardzo przestraszone, mogą również chorować. Znacznie pewniejszą gwarancję iż nasz pierzasty przyjaciel będzie zdrowy może dać nam lęgarnia ptaków. Przede wszystkim gdy jest ona niewielka i opiera się przede wszystkim na pasji posiadania tych ptaków nie natomiast sposobu do zdobycia pieniędzy. Propozycje sprzedaży należy poszukiwać za równo w Internecie bądź i w pismach dla hodowców ptaków.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *