wróbliczka zielonorzytna

Hodowla Wróbliczki Zielonorzytnej

Sporo ludzi obecnie podejmuje decyzję o hodowaniu we własnych mieszkaniach ptaków. Być może dzieję się tak dla tego gdyż ptaki w odróżnieniu do wielu innych zwierząt domowych nie wymagają aż tak wiele uwagi opiekuna. Przede wszystkim gdy posiadamy dwóch osobników jednej odmiany, możemy być pewni że w czasie naszej obecności an zakupach, nie cierpią one szczególnie dotkliwie. Jedną z najliczniej trzymanych ptaków w domu jest wróbliczka zielonorzytna.

wróbliczka zielonorzytna
Wróbliczka zielonorzytna – zdjęcie ze strony Zoowitek.pl

Popularność swojego gatunku zawdzięcza ona nie jedynie interesującym upierzeniu ale również niewielkiej wielkości. Dzięki temu na jej hodowlę może sobie pozwolić prawie każdy, gdyż nie zajmuje ona dużo miejsca a jej utrzymanie nie będzie nad wyraz drogie. Według znawców jeżeli naszym pragnieniem jest zyskanie przede wszystkim towarzysza nie lecz osobnika do rozmnażania, musimy znaleźć osobnika ptaka wróbliczka zielonorzytna, która to wykluła się w wolierze.

Te, przywiezione z egzotycznych krajów, są szczególnie przestraszone i może się stać tak iż oswojenie ich nie będzie nigdy możliwe. wróbliczka zielonorzytna je najczęściej zbożami, takimi jak słonecznik, bądź proso. Tak jak przeważająca liczba ptaków przepada za owocami, czego nie należy im odmawiać jeśli chcemy żeby nasz ptak był zdrowy. Możemy podawać im suszone figi bądź jabłka. Bardzo lubią także marchew. Tutaj jednak warto wprowadzić stosowne ograniczenia i marchew podawać tylko dwa razy w tygodniu.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *