afrykanka ognistobrzucha

Hodowla Afrykanki Ognistobrzuchej

Wyżej wymieniona często przetrzymywana w domach papużka, znacznie bardziej rozpoznawalna jest pod nazwą Senegalka. Jej oficjalna nazwa jednak to Afganka Ognistobrzucha. Ptak ten żyje wciąż na wolności w południowych rejonach Afryki. Obecnie mimo to nad wymiar często jest przetrzymywana w domach, jako domowe zwierzątko. Z powodu swojego małego rozmiaru może być przetrzymywana praktycznie w obojętnie jakim domu.

afrykanka ognistobrzucha
Afrykanka ognistobrzucha – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Oczywiście woliera dla żadnej papugi zapewne nie będzie za bardzo okazała, ale skoro możemy pozwolić jej latanie po mieszkaniu, z pewnością ptak będzie zachwycony. Papużki takie nie są szczególnie kłopotliwe własnej hodowli. Należy natomiast, nie tylko w przypadku papugi jaką jest Afganka ognisto brzucha bądź wielu innych rodzajów ptaków, przywiązywać uwagę na to czym je karmimy. Papuga ta ma nadwrażliwy przewód trawienny i należy odpowiednio zwracać uwagę na typ ptasiego jedzenia. Jak większa liczba papug egzotycznych, Afganka ognisto brzucha przepada za owocami, można często podawać jabłka, gruszki, śliwki oraz winogrona.

Oprócz tego dietę należy wzbogacać o pietruszkę, kukurydzę bądź buraki. Zmuszeni jesteśmy pamiętać również o zadawaniu naszemu skrzydlatemu koledze kostek wapiennych. Dzięki nim ptak kompletuje ubytki wapnia, które pojawią się w organizmie. Gdy ubytek jest zbytnio duży, a ptak nie ma go w jaki sposób uzupełnić, może to doprowadzić także do kompletnego wyczerpania organizmu.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *