Glonojad Syjamski

Glonojad syjamski rośnie do 12-15 centymetrów i uważany jest za niezbędnik w akwarium każdego hobbysty. Jego zajęciem jest buszowanie po dnie akwarium i szukanie dla siebie pożywienia. Aktywny zarówno za dnia, jak także w nocy. U samca w okresie dorastania w obrębie pyska pojawiają się brodawkowatego kształtu wypryski przybierające kulisty kształt. Samica jest większa, w okresie tarła na jej głowie pojawia się wysypka.

Akwarium powinno zawierać dużo roślinności, korzeni oraz kamieni. Glonojad powinien żyć w temperaturze wody 23-30 stopni, a w trakcie tarcia woda powinna mieć temperaturę 28 stopni. Ryba ogólnie towarzyska, na swym obszarze preferuje kryjówki z kamieni lub korzeni. Wraz z biegiem lat staje się coraz bardziej terytorialna. Nie lubi kontaktu z innymi glonojadami, ale chętnie przebywa w towarzystwie swojego gatunku. Żyje do 10 lat, czyli jak na swoje rozmiary bardzo długo.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Akwariumdomowe.pl

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *