Brzanka Różowa

Brzanka różowa to jedna z najpopularniejszych ryb, które możemy spotkać w każdym sklepie zoologicznym. Charakteryzuje się ona pomarańczowym ogonem oraz delikatnymi łuskami, które świecą w nocy, gdy akwarium jest dobrze oświetlone. Ryba przybyła do naszego kraju z Azji i na dobre się zadomowiła. Gatunkowo jest karpiem, ale często mylona z rodziną szczupakowatych. Ryba stadna, powinna przebywać w grupie co najmniej 5–10 osobników. Łagodna, ruchliwa, wymaga dużej przestrzeni do pływania.

Jest bardzo odporna, dlatego może mieszkać w dosłownie każdych warunkach atmosferycznych. Jeśli planujemy jej rozmnażanie, to musimy im zapewnić sporo roślinności w akwarium. Żywią się glonami oraz pokarmami standardowymi, którymi karmi się inne gatunki ryb. Brzanka dobrze znosi mieszkanie z większymi od siebie rybami, ale nie mogą to być osobniki drapieżne. Przeciętna długość ciała to około 8 centymetrów, choć można spotkać osobniki większe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Podwodnekrolestwo.pl

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *