Basset Artezyjsko Normandzki – aktywność

Hodowla psów rasy basset artezyjsko jest niewskazana w małych przestrzeniach, typu mieszkanie w bloku. Pies ten potrzebuje przestrzeni, żeby się wybiegać. Warto pamiętać, aby swojego pupila nie narażać na samotność przez dłuższy okres czasu. Psa do samotności trzeba przyzwyczajać stopniowo od małego. Jeżeli tego nie zrobimy pies będzie wył i szczekał, co może niekorzystnie wpłynąć na nasze stosunki sąsiedzkie, szczególnie w bloku. Jeżeli w końcu mu się znudzi ujadać, może nam nawet zdemolować dom. Szczególnie ucierpią na tym nasze kwiatki, dywany czy pozostawione kapcie lub buty. Do ulubionych zabaw psa rasy basset artezyjsko normandzki należą przede wszystkim długie spacery, szczególnie w okolicach leśnych. W związku z tym, że bassety należą do psów myśliwskich jak zwietrzą trop jakiejś zwierzyny ciężko jest je zdyscyplinować. Kiedy nie prowadzimy psa na smyczy, wówczas może się nam wymknąć, a my możemy sobie wołać i wołać, a on i tak powróci kiedy będzie chciał lub sami się po niego nie pofatygujemy.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

One thought on “Basset Artezyjsko Normandzki – aktywność

  1. Pies nie jest dla każdego. Tak jak w artykule zostało wspomniane Basset Artezyjsko Normandzki nie jest dla osób leniwych oraz mieszkających w bloku. Mój pies dosyć często szczeka na różne odgłosy z telewizora itp. Bardzo lubi długie spacery, takie powyżej 4-5 km. Krótki spacer dla tego psa to męczarnia. Ogólnie polecam rasę psa. W internecie dużo porad, informacji można znaleźć o rasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *