Barwieniec Czerwony

Jedna z najładniejszych rybek na świecie. Jest w całości czerwona, a samce wręcz krwisto czerwoni. Charakteryzuje się ona skromnymi rozmiarami, bowiem rośnie tylko do 4,5 centymetra długości. Jest bardzo spokojna, ale też płochliwa. Powinno się jej zapewnić sporo roślinności, w której będzie się chować oraz odpoczywać. Zaleca się zastosowanie w akwarium światła rozproszonego oraz mętnego.

Ryba najlepiej czuje się w towarzystwie i źle znosi tupanie czy głośną muzykę. Reaguje na światło z telewizora, zatem nie powinno się jej trzymać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Jest to ryba wszystkożerna, chętnie przyjmuje żywe i mrożone larwy owadów, jak również pokarmy suche. Powinna mieszkać w akwarium o temperaturze od 23 do 28 stopni. W trakcie rozmnażania wymaga wzmożonego karmienia, najlepiej do 5 razy dziennie. Bardzo kulturalna w stosunku do innych ryb. Może mieszkać razem z pandami.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *