zdjecie

Akita – wygląd, wzorzec, hodowla

Akita to szpic, pies pierwotny pochodzący rodem z Japonii. Jest to myśliwski szpic, kiedyś polował na jelenie, niedźwiedzie, dziki. Już 5000 lat temu ta rasa była znana. Podczas II wojny światowej rasa niemal całkowicie wyginęła, zniknęła z powierzchni ziemi. Jest to rasa dziedzictwa kulturowego, która hodowana jest w dotowanych miejscach, w profesjonalnych hodowlach. Wzorzec rasy stworzono w 1938 roku. Nie powinny te psy być masywne, lecz raczej smukłe. Hodowcy mają unikać hodowania masywnych akito.

Zwierzęta tej rasy mogą być białe, czerwone, rude, pręgowane. Są uparte oraz zawzięte. Lubią łowić oraz walczyć. Gdy zrzucają sierść to muszą być szczotkowane. Są to psy towarzyskie. Zagrażają im schorzenia oczu oraz skóry. Do Polski pierwszy pies tej rasy trafił w 1990 roku z Norwegii, do Holandii trafiły psy najczystszej maści. Jest to rasa coraz bardziej popularna, pracująca. W Polsce furory nie robi, ale pojedyncze egzemplarze są znane. Psy są efektowne, towarzyskie i dobre dla osób o silnym charakterze, nie nadają się dla rodzin z dziećmi.

Zoomaniak.pl - miło gościć Ciebie na stronie, która w całości poświęcona jest zwierzakom. Znajdziesz tutaj szczegółowy opis zwierząt, ciekawe porady, informacje. Do każdego artykułu dodane zostały zdjęcia. Każde zdjęcie ma podaną lokalizację gdzie zostało znalezione. Jeżeli znajdziesz na stronie jakiś błąd np: zdjęcie nie pasuje do artykułu lub niepoprawną informację to zapraszam do kontaktu. E-mail do administracji znajduje się w dolnej części strony. Zapraszam do komentowania newsów oraz częstych odwiedzin strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.